* لطفا آخرین نمونه کارهای ما را در کانال اینستاگرام ما دنبال کنید. * لطفا جهت سفارش و خرید ساعات کاری 20 - 8 در تماس باشید. دیافراگم لاستیکی | صنایع لاستیکی خلیج فارس | قطعات لاستیکی | تسمه نقاله

دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی شیر برقی

دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی شیر برقی

دیافراگم شیر برقی

فروش انواع دیافراگم های لاستیکی شیر برقی

دیافراگم لاستیکی در رنگ ها ، سایز ها و متریال های گوناگون صنایع لاستیکی خلیج فارس

دیافراگم لاستیکی شامل :

مسلح به منجید و یک لایه ورق PTFE

دیافراگم لاستیکی تلفیقی از لاستیک منجیددار و فلز و یک لایه ورق PTFE

موارد مورد استفاده انواع دیافراگم لاستیکی مورد مصرف صنایع گاز

دیافراگم های لاستیکی بسیار حساس مورد استفاده در منبع های انبساط ·

دیافراگم لاستیکی شیر برقی دیافراگم شیر برقی دیافراگم شیر برقی

دیافراگم لاستیکی ضد روغن وحرارت

دیافراگم لاستیکی معمولی
دیافراگم لاستیکی ضد حرارت – ضد روغن – بهداشتی – پزشکی – مواد غذایی
دیافراگم لاستیکی ضد اسید ومقاوم در برابر آب شور دریا
دیافراگم لاستیکی ضد سایش
دیافراگم لاستیکی ضد روغن ، ضد حرارت و مقاوم در برابر عوامل شیمیایی و سایش
دیافراگم لاستیکی تفلونی

لاستیک دیافراگم :900لاستیک دیافراگم :700لاستیک دیافراگم :600لاستیک دیافراگم :750لاستیک دیافراگم :450لاستیک دیافراگم :p375لاستیک دیافراگم :cv160لاستیک دیافراگم :cv250

دیافراگم لاستیکی یک قطعه مهم و پرکاربرد است که در صنایع مختلف، از جمله صنایع خودرو سازی، پزشکی، الکترونیک و صنعت نفت و گاز، قرار می گیرد و این محصولات از جنس لاستیک ساخته می ‌شوند و دارای مزایای فراوانی هستند که به عنوان مثال به دلیل جنس لاستیکی که از آن ساخته شده‌اند، دارای انعطاف ‌پذیری بالا هستند.

این ویژگی به آن ها اجازه می ‌دهد که در برابر تنش‌ها و فشارهای مختلف انعطاف پذیری کافی را داشته باشند و بتوانند به خوبی منطبق شوند. این انعطاف‌پذیری مهم برای عملکرد صحیح و دقیق دیافراگم لاستیکی در برخی از کاربردها است. این محصول معمولاً دارای پایداری حرارتی خوبی است و می‌ توانند در شرایط دمایی متغیر و گرمای بالا عملکرد خوبی داشته باشد. این ویژگی آن ها را برای صنایعی که با دماهای متفاوت سروکار دارند، مانند صنایع خودروسازی و فرآیند های نفت و گاز، بسیار مهم می‌ سازد.

همچنین دیافراگم های لاستیکی معمولاً دارای مقاومت شیمیایی بالا هستند. این به این معنی است که می‌توانند در معرض تماس با مواد شیمیایی مختلف، از جمله روغن‌ها، حلال‌ها و اسیدها، عملکرد صحیح خود را حفظ کنند و نسبت به خوردگی و تغییر شکل مقاوم باشند. این ویژگی آنها را برای صنایع شیمیایی و نفت و گاز بسیار مناسب می‌کند.

این محصولات دارای خاصیت عدم نفوذ پذیری هستند که به معنی عدم ترکیدگی یا نشتی در برابر سیالات، گازها و مواد را دارد. این ویژگی آن ها را برای کاربردهایی که نیاز به حفظ انطباق بالا و عدم نشتی دارد، مثل برخی سامانه‌های هیدرولیک و پنوماتیک، بسیار ارزشمند می‌ سازد. دیافراگم های لاستیکی معمولاً دارای عمر مفید طولانی هستند که با توجه به مقاومت و انعطاف‌ پذیری آن ها، می‌توانند در برابر سایش و فرسایش مقاومت کنند.

عملکرد قابل اعتماد خود را به مدت طولانی حفظ کنند. این ویژگی موجب صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌شود و به راحتی قابل تولید هستند و می‌توانند به شکل‌ها و اندازه‌های مختلف ساخته شوند. این امکان را به تولید کنندگان می‌دهد تا طراحی ‌های مختلفی را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنند.

در واقع، روش‌های ساخت ساده و پروسه تولید کارآمد می‌تواند هزینه تولید را به حداقل برساند. البته دیافراگم های لاستیکی در صنایع مختلف و کاربردهای گسترده‌ای استفاده می‌شوند. از جمله می‌ توان به سیستم‌ های تنظیم فشار و جریان، پمپ‌ها، کنترل و اندازه‌ گیری، صنایع خودروسازی، دستگاه‌های پزشکی و بسیاری دیگر اشاره کرد.

در نتیجه، این محصولات با مزایایی مانند انعطاف‌ پذیری، عملکرد در شرایط دمایی متغیر، مقاومت شیمیایی، عدم نفوذپذیری، عمر مفید طولانی، طراحی ساده و قابل تولید، و کاربردهای گسترده، به عنوان یک قطعه بسیار مهم در صنایع مختلف قرار دارند و تاثیر قابل توجهی بر کارایی و عملکرد سیستم‌ ها و دستگاه ‌ها دارند.

روش های تولید دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی به روش‌های مختلفی ساخته می شود که روش تزریق قالب‌ گیری، یکی از روش‌های رایج برای ساخت این محصول است. در این روش، مواد لاستیکی با استفاده از ماشین‌ آلات تزریق قالب ‌گیری به داخل قالب تزریق می‌شوند. قالب‌ها معمولاً از فلز ساخته شده‌اند و شکل داخلی مطابق با طرح و ابعاد دیافراگم می‌باشد.

پس از تزریق مواد لاستیکی به داخل قالب، مواد لاستیکی به صورت سیال در قالب توزیع می‌شوند و سپس با استفاده از حرارت و فشار، لاستیک سخت شده و دیافراگم نهایی ساخته می‌شود. مورد بعد، روش شکل ‌دهی حرارتی است که یک ورقه لاستیکی تحت تأثیر حرارت و فشار قرار می‌گیرد تا به شکل و ابعاد مورد نظر برسد. در ابتدا، ورقه لاستیکی در دمای بالا گرم می‌شود تا به شکل نرمی درآید.

سپس، آن را به شکل مورد نظر خم می‌کنند و با استفاده از یک قالب یا ابزار فشار می‌دهند تا شکل دقیق‌تری به خود بگیرد. در نهایت، با خنک شدن ورقه لاستیکی، شکل دیافراگم نهایی حاصل می‌شود. آخرین روش نیز با استفاده از اسپرینگ‌ های فلزی با شکل و ابعاد مورد نظر تهیه می‌شوند و سپس به یکدیگر متصل می‌شوند تا یک ساختار شبکه‌ای شکل بگیرند. سپس، این ساختار اسپرینگ با استفاده از یک لایه نازک لاستیکی پوشش داده می‌شود.

انواع دیافراگم لاستیکی

دیافراگم‌ لاستیکی به دلیل ویژگی‌های انعطاف‌پذیری، مقاومت شیمیایی و عملکرد خوب در دماها و فشارهای مختلف، در بسیاری از صنایع و کاربردها استفاده می‌شوند و یکی از انواع آن دیافراگم لاستیکی سیلیکون می باشد. این محصول به دلیل استفاده سیلیکون، مقاومت بالایی در برابر دماهای بالا دارد و معمولاً در برنامه‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر حرارت و عوامل شیمیایی است، استفاده می‌شود.

به طور گسترده در صنایع پزشکی، خودرو سازی، آزمایشگاهی و صنعت الکترونیک استفاده می ‌شوند. مورد دیگر نوع نئوپرن است که از ماده نئوپرن (کلروپرن) ساخته شده و منعطف و مقاوم در برابر روغن، حلال‌های آلی و شرایط جوی سخت می باشد. آن ها در صنایع خودروسازی، صنعت نفت و گاز، صنعت دریایی و برخی از برنامه‌های پزشکی استفاده می‌شوند.

دیافراگم لاستیکی نیتریل نیز از ماده نیتریل بوتادین (NBR) ساخته شده و معمولاً مقاومت خوبی در برابر روغن‌ها، سوخت‌ها، حلال‌های آلی و حرارت دارند. آن ها در صنایع خودروسازی، نفت و گاز، صنعت معدنی و کشاورزی استفاده می‌شوند.

نوع دیگر دیافراگم‌ های لاستیکی فلوروسیلیکون است و مقاومت بالایی در برابر حرارت بالا، مواد شیمیایی قوی، روغن‌ها و سوخت‌ها را دارند و در برنامه‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر شرایط سخت و محیط‌های خاص استفاده می‌شوند، از جمله صنایع هوا و فضا، صنعت خودروسازی و برخی برنامه‌های پزشکی.

دیافراگم‌های لاستیکی EPDM از ماده EPDM (آیزوپرن) ساخته می‌ شوند و مقاومت بالا در برابر هوا، آب، اشعه UV و شرایط آب و هوایی مختلف را دارند. آن ها در برنامه‌هایی مانند صنعت خودروسازی، صنعت آب و فاضلاب، صنعت الکترونیک و برخی برنامه‌های ساختمانی استفاده می‌شوند.

آخرین نوع، دیافراگم لاستیکی بوتیل از ماده بوتیل (ایزوبوتیلن-آیزوپرن) است که مقاومت بالا در برابر حرارت، روغن و حلال‌های آلی را دارد و در صنعت خودروسازی و تجهیزات مهندسی استفاده می شود. در واقع همه این موارد با توجه به نوع مواد مورد استفاده، ویژگی‌ها و کاربردهای مختلف، در صنایع و برنامه‌های متنوعی مورد استفاده قرار می ‌گیرند و بر اساس نیازهای خاص شرایط کاربرد، انتخاب مناسبی می ‌باشند.

دیافراگم شیر برقی

دیافراگم لاستیکی شیر برقی، یک عنصر کلیدی در ساختار شیرهای برقی است که برای کنترل جریان سیالات استفاده می‌شود. این محصولات به عنوان یک مانع بین بخش‌های مختلف شیر عمل می‌کنند و می‌توانند جهت جریان سیال را تنظیم کنند. در واقع دیافراگم لاستیکی شیر برقی از موادی مانند لاستیک یا پلیمرها ساخته شده که مقاومت شیمیایی بالایی دارد تا در برابر اثرات مخرب مواد شیمیایی مانند اسیدها و قلیاها، مقاومت نشان دهد.

همچنین این محصولات انعطاف‌ پذیری بالایی دارند و قادرند تا به سرعت به شکل مورد نیاز خم شوند و در صورت لزوم به موقعیت اولیه خود بازگردند و کنترل دقیق‌تر جریان سیال را داشته باشند. آن ها دارای عمر مفید بالایی هستند و می‌توانند در شرایط سخت صنعتی و تحت فشارهای زیاد استفاده شوند. زیرا شامل یک لایه لاستیکی یا پلیمری هستند که بین دو قرقره متصل می‌شوند.

این لایه قادر است در پاسخ به سیگنال برقی، تغییر شکل دهد و جریان سیال را کنترل کند. قرقره‌ها ممکن است از فلز یا مواد دیگری ساخته شوند و وظیفه حمایت و بستر فشاری را دارند.

دیافراگم لاستیکی شیر برقی در صنایع مختلف استفاده می‌شوند. به عنوان مثال در صنایع پتروشیمی، برای کنترل جریان سیالات مختلف مانند گازها و مواد شیمیایی کاربرد دارد و با قابلیت کنترل دقیق جریان سیال ، می‌تواند به طور مستمر تنظیم شود، که این امر در برخی برنامه‌های صنعتی و فرآیند های دقیق بسیار مهم است.

در واقع دیافراگم لاستیکی شیر برقی معمولاً ساده‌تر و کمترین تعداد قطعات متحرک را در مقایسه با سایر انواع شیرها دارد و این ویژگی باعث می‌شود عمر مفید بالا و عملکرد قابل اعتمادی داشته باشد. همچنین از موادی مانند لاستیک، پلیمرها یا فلور پلاستیک ‌ها ساخته شده که مقاومت بالا در برابر خوردگی و تأثیرات شیمیایی دارد.

WhatsApp