* لطفا آخرین نمونه کارهای ما را در کانال اینستاگرام ما دنبال کنید. * لطفا جهت سفارش و خرید ساعات کاری 20 - 8 در تماس باشید. دیافراگم کلاهی | صنایع لاستیکی خلیج فارس | قطعات لاستیکی | تسمه نقاله

دیافراگم کلاهی

دیافراگم کلاهی

دیافراگم کلاهی

دیافراگم کلاهی

صنایع لاستیک سازی یکی از مهمترین صنایع روز می باشند. در این بین انواع ملزومات مربوط به سیستم های صنعتی و حرکتی نیز توسط تولیدکنندگان مربوط به این صنعت، تولید و عرضه می شوند. یکی از این قطعات دیافراگم می باشد. در زبان فارسی دیافراگم به معنای حاجب یا میانبند است. در یک سیستم صنعتی نیز دیافراگم با نامهای آب بند یا مکانیکال سیل هم شناخته می شود.

دیافراگم (Diaphragm) قطعه ای مهم از جنس لاستیکی یا پلیمر منعطف است که به عنوان عایق در میان اجزای مختلف قرار می گیرد و وظیفه آن کنترل و جلوگیری از انتقال هر نوع مواد سیال، گازها و مایعات نامطلوب بین قسمتهای مختلف سیستم است. در واقع دیافراگم ها به عنوان  نوعی فیلتر مورد استفاده واقع می شوند. این قطعه با کنترل و مدیریت حرکت سیالات بین اجزای مختلف یک سیستم مانند کمپرسورها، سوپاپ ها و پمپ ها از انتقال ناخواسته هر نوع سیالی بین اجزا جلوگیری می کند.

دیافراگم کلاهی (1)

تولیدکنندگان صنایع لاستیکی، دیافراگم ها را در انواع، ابعاد و اندازه های مختلف و با اهداف گوناگون تولید و عرضه می کنند. از جمله این دیافراگم ها می توان به دیافراگم ویلدن پمپ، دیافراگم سیلیکونی، دیافراگم های صنایع غذایی و دارویی، دیافراگم سیستم کلر زنی، دیافراگم های کلاهی، دیافراگم های منجید دار، دیافراگم های اکچوئیتور و… اشاره نمود. از دیافراگم ها در صنایع مختلفی همچون پتروشیمی، فولاد، حمل و نقل، پزشکی، نفت و گاز، صنایع هوا فضا و… استفاده می شود.

علیرغم گوناگونی، دیافراگم ها در محیط های خشک و موطوب قابل استفاده اند و در این ویژگی تفاوتی با یکدیگر ندارند. از عملکردهای مهم دیافراگم در یک سیستم میتوان به جلوگیری از گیر کردن مواد در درپوش ها اشاره کرد. دیافراگم ها به لحاظ ضخامت متناسب با نوع کارایی مدنظر، با یکدیگر تفاوت دارند. اما به طور کلی وظیفه آنها به عنوان عایق بین اجزای یک سیستم، یکسان است.

دیافراگم کلاهی (3)

دیافراگم کلاهی

دیافراگم ها در انواع و اندازه های مختلف و با توجه به کارایی مورد نظر مصرف کنندگان تولید و عرضه می شوند. طول عمر دیافراگم ها نسبت به دمای محیط مورد استفاده، میزان ساینده بودن موادی که دیافراگم با آنها در ارتباط است، اندازه دیافراگم و محیط کار دیافراگم، متفاوت است. یکی از انواع دیافراگم های موجود در صنایع لاستیکی، دیافراگم کلاهی می باشد. این نوع دیافراگم به لحاظ ظاهری شبیه یک کلاه است، به همین دلیل با نام دیافراگم کلاهی شناخته می شود. دیافراگم کلاهی در پمپ های حفاری کاربرد بسیاری دارد. با توجه به اهمیت دیافراگم در کنترلرهای مختلف، این قطعه از متریال عالی و باکیفیت بسیار بالا تهیه و تولید می شود.

دیافراگم کلاهی با خاصیت ضدسایش از مواد الاستومری، منجید و الیاف های کتان درجه یک ساخته می شود که تلفیقی از استحکام و انعطاف را به منظور بهره گیری در سیستم هایی با کارایی حساس به وجود می آورد. دیافراگم های کلاهی در انواع مختلفی از جمله دیافراگم کلاهی پلی اورتان و دیافراگم کلاهی منجید دار تولید می شوند، اما کاربرد دیافراگم کلاهی منجید دار متداول تر است.

عملکرد دیافراگم کلاهی منجید دار به گونه ای است که با فرکانس های خاص، شروع به ارتعاش میکند و فشارهای پنوماتیک یا هیدرولیکی را به فشار مکانیکی یا بالعکس تبدیل می نماید. دیافراگم کلاهی در واقع یک نوع آب بند سیالات محسوب می شود که از طریق ساختار لاستیکی خود (متشکل از یک لایه نفوذناپذیر در مقابل گاز و مایعات)، مانع از انتقال هر نوع ماده سیال ناخواسته بین اجزای سیستم می شود. همچنین دیافراگم کلاهی می تواند افت فشار را بین اجزاء بعضی سیستمها کنترل نماید.

دیافراگم کلاهی (4)

دیافراگم کلاهی منجید دار

در واقع منجیدها همان کتان یا الیافی هستند که در بعضی موارد توسط تولیدکنندگان در صنایع لاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند. منجیدها همان پارچه های تقویت شده ای هستند که در تولید صنایع لاستیکی به منظور ایجاد مقاومت و انعطاف پذیری بالا به کار گرفته می شوند. در تولید دیافراگم کلاهی منجید دار، به کارگیری منجید باعث افزایش مقاومت دیافراگم و همچنین خاصیت انعطاف پذیری بیشتر دیافراگم کلاهی می شود.

دیافراگم های کلاهی منجید دار دارای طول عمر زیادی هستند، همچنین تحمل فشار بالا و خاصیت انعطاف پذیری مطلوب آنها باعث شده تا دیافراگم های کلاهی منجید دار در بین صنعتگران از محبوبیت بالایی برخوردار باشند. از دیافراگم کلاهی منجید دار در شیر پنوماتیک، پمپ، کنترل ولو، شیر کنترل و… استفاده می شود.

با توجه به گسترش روزافزون صنایع مختلف، انواع دیافراگم ها توسط تولیدکنندگان، تولید و عرضه می شوند که دیافراگم کلاهی نیز از این دسته است. بنابراین در بین تولیدکنندگان رقابت بر سر تولید دیافراگم ها از جمله دیافراگم کلاهی، بسیار تنگاتنگ می باشد. در این عرصه، انتخاب یک صنعتگر معتبر می تواند شما را از خرید دیافراگم مطلوب با بهترین کیفیت مطمئن سازد. هرچه میزان کیفیت تولید دیافراگم کلاهی به استاندارهای جهانی نزدیکتر باشد، طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود. برای خرید دیافراگم مورد نظر با کیفیت عالی و قیمت مناسب با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیافراگم کلاهی

دیافراگم کلاهی

عرضه و پخش دیافراگم کلاهی

تولید کننده دیافراگم کلاهی مربوط به پمپ های حفاری

صنایع لاستیکی خلیج فارس بهترین تولید کننده دیافراگم کلاهی

دیافراگم کلاهی یکی از کاربردی ترین و مهم ترین قطعات در صنایع لاستیک سازی می باشد.

صنایع لاستیکی خلیج فارس با گردآوری ماشین آلات روز دنیا با افتخار اعلام میدارد که تولیدکننده دیافراگم کلاهی در ایران است.

 

WhatsApp