* لطفا آخرین نمونه کارهای ما را در کانال اینستاگرام ما دنبال کنید. * لطفا جهت سفارش و خرید ساعات کاری 20 - 8 در تماس باشید. پکینگ لاستیکی | صنایع لاستیکی خلیج فارس | قطعات لاستیکی | تسمه نقاله

پکینگ لاستیکی

پکینگ لاستیکی

پکینگ لاستیکی

پکینگ لاستیکی

از پکینگ لاستیکی در تولید قطعات سیل های متحرک پیستون استفاده می شود که وظیفه اصلی آن انجام آب بندی در شافت پمپ ها و پیستون ها و سیستم های مکانیکی می باشد و مانع نشت سیالات به قسمت های داخلی دستگاه می شوند.  در ساخت پکینگ لاستیکی  لاستیک طبیعی یا مصنوعی به کاربرده می شود و برای اینکه بتوان پکینگ لاستیکی را در طراحی های مختلف استفاده کرد شرکت های سازنده آنها را در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته و به بازار عرضه می نمایند. علت استفاده از جنس لاستیک در تولید پکینگ لاستیکی این است که لاستیک دارای قابلیت انعطاف پذیری است و با جذب فشار و انرژی می تواند از بروز صدمه در قسمت های متحرک و ثابت جلوگیری نماید.

پکینگ لاستیکی به شکل حلقه ای ساخته شده و در محفظه آب بندی قرار داده می شوند. پکینگ لاستیکی ساخته شده از لاستیک طبیعی یا نیتریل در دو مدل یک طرفه و دو طرفه هستند که می توانند فشاری بین 250 تا 700 بار را به خوبی تحمل نمایند. این پکینگ لاستیکی که به صورت ردیفی و یا چند تکه ساخته می شوند، می توان در حالت های گلویی و یا پیستونی و یا ترکیبی از این دو روش مورد استفاده قرار داد. هر زمان که محل قرار گیری لبه خارجی بالاتر از لبه داخلی باشد پکینگ لاستیکی به صورت گلویی بسته شده و اگر  لبه داخلی بالاتر قرار داشته باشد، آنگاه پکینگ لاستیکی به صورت پیستونی می باشد و در صورتی که سطح هر دو لبه با هم برابر باشد، پکینگ لاستیکی به صورت ترکیبی به کار گرفته شده است.

پکینگ های لاستیکی در انواع مختلفی ساخته می شوند. پکینگ لاستیکی یک طرفه پلی اورتان یکی از انواع پکینگ می باشد که جزو پرمصرف ترین پکینگ لاستیکی است که آب بندی سیلندر های پیستون را بر عهده دارد. این مدل از پکینگ لاستیکی طوری طراحی شده است که فشار روغن به قسمت پشت سیل منتقل می شود و هر چقدر میزان این فشار افزایش یابد پره خارجی هم فشار بالاتری را به بدنه سیلندر منتقل می کند و همین طراحی پکینگ لاستیکی است که مانع از نشت سیالات می شود و نکته مهم در این مدل طراحی اندازه زاویه پره می باشد.

پکینگ های دوطرفه فلز دار، پکینگ لاستیکی طبقاتی (vpack) وی پک، پکینگ منجیددار ،پکینگ لاستیکی پیستون و پکینگ لاستیکی گلویی از انواع دیگر پکینگ لاستیکی هستند که هر کدام کار بردهای مخصوص به خود را دارند.

WhatsApp