* لطفا آخرین نمونه کارهای ما را در کانال اینستاگرام ما دنبال کنید. * لطفا جهت سفارش و خرید ساعات کاری 20 - 8 در تماس باشید. کوپلینگ | صنایع لاستیکی خلیج فارس | قطعات لاستیکی | تسمه نقاله

کوپلینگ

کوپلینگ

کوپلینگ

کوپلینگ

کوپلینگ وسیله ای برای محور کردن موتور و شفت پمپ می باشد کوپلینگ ها در حقیقت برای موتورهای سانتری فیوژ، پمپ های سانتری فیوژ ، پمپ کلوز (pomp close) که شفت و موتور به صورت کسری قرار دارد توسط کوپلینگ متصل می باشد.

کوپلینگ چیست؟

کوپلینگ در حالت کلی وسیله ای برای انتقال گشتاور از طریق اتصال بین دو شفت است و از آن برای کوپله کردن استفاده می شود.

کوپلینگ به عنوان قطعه ای فیوز در سیستم عمل کرده و در مواقعی که گشتاور از حد مجاز فراتر رفت و یا شوک ناگهانی به سیستم وارد شد شکسته خواهد شد تا سیستم شما سالم بماند.

یکی از مزایای استفاده از کوپلینگ ، جبران ناهمراستایی موجود بین دو شفت است که البته نباید این میزان از حد استاندارد بیشتر باشد چرا که هر مدل کوپلینگ با توجه به عملکردی که دارد تا حدود مشخصی از این میزان ناهمراستایی را جبران می کند.

از دیگر مزایای کوپلینگ های صنعتی (انعطاف پذیر) می توان به کاهش انتقال بارهای شوک ازیک شافت به شافت دیگر اشاره کرد که در صورتیکه از کوپلینگ های انعطاف پذیر استفاده شود شوک های ناگهانی توسط ماده الاستیکی (یا به اصطلاح رابط ، اسپایدر ، لاستیک ، بافر و … ) که در مورد کوپلینگ های روتکس ایران کوپلینگ از نوع پلی یورتان های مرغوب می باشد شوک های مذکور تا حد زیادی توسط این مواد جذب شده و به سمت دیگر وارد نخواهد شد.

پمپ سانتریفیوژ به جز پمپ های یکسره که شفت پمپ و الکتروموتور در آن ها یکی است به الکتروموتور محرک خود به وسیله ی کوپلینگ متصل می شوند کوپلینگ ها در حقیت حرکت دورانی الکتروموتور را به شفت پمپ منتقل کرده و باعث چرخش شفت و پروانه می شوند قبل از اتصال کوپلینگ پمپ و الکتروموتور باید از هم محوری شفت و الکتروموتور اطمینان حاصل کرد

کوپلینگ ها به دوسته تقسیم میشوند :

کوپلینگ های سولب یا ریجیک کوپلینگ
کوپلینگ های انعطاف پذیر یا فلکسبیل کوپلینگ

WhatsApp