* لطفا آخرین نمونه کارهای ما را در کانال اینستاگرام ما دنبال کنید. * لطفا جهت سفارش و خرید ساعات کاری 20 - 8 در تماس باشید. کوپلینگ تایری | صنایع لاستیکی خلیج فارس | قطعات لاستیکی | تسمه نقاله

کوپلینگ تایری

کوپلینگ تایری

کوپلینگ تایری

کوپلینگ تایری

کوپلینگ تایری :کوپلینگ تایری قابلیت تعویض جهت چرخش به طور متناوب را دارا بوده و شوک شعاعی و ارتعاشات پیچشی را خنثی کرده،کوپلینگ تایری عملکردی بدون صدا دارد.

کوپلینگ های تایری یا فرغونی قابلیت جبران عدم هم محوری شفتها از نظر فاصله و زاویه را به مقدار زیادی دارا هستند.

مونتاژ و دمونتاژ قسمت لاستیکی کوپلینگ تایری به آسانی انجام شده و نیازی به جابجایی محرک و متحرک نیست.

از مزایای کوپلینگ تایری می توان به انعطاف پذیری بسیار زیاد و قابلیت فیوز بودن آن اشاره کرد.

از آنجائیکه در کوپلینگ تایری اتصال دو سمت کوپلینگ از طریق لاستیک می باشد در صورتیکه گشتاور از حد مجاز تجاوز کند و یا اگر شوک ناگهانی به سیستم وارد شود ارتبط دو سمت کوپلینگ تایری از طریق پاره شدن این لاستیک قطع شده و آسیبی به سیستم وارد نمی شود.

کوپلینگ تایری (2)

کوپلینگ (Coupling) به معنای اتصال دهنده دو قطعه، به قطعاتی گفته می شود که دو شفت (میله دورانی یا رفت و برگشتی با وظیفه انتقال نیرو یا گشتاور) را به یکدیگر متصل می کند. به طور مثال برای متصل کردن دو ریل راه آهن از کوپلینگ استفاده می شود. در واقع زمانی که نیاز به همراستایی و انتقال نیرو بین شفت ها وجود داشته باشد، کوپلینگ مورد استفاده قرار می گیرد. البته به منظور انتقال نیرو بین دو محوررغیر موازی و دارای زاویه که همراستا نیستند نیز کوپلینگ های ویژه ای موجود است.

مشکلات رایج که در اتصال میله ها به وجود می آمد، به مرور زمان تولیدکنندگان را بر آن داشت تا کوپلینگ هایی با کاربردهای گوناگون را تولید و به بازار عرضه نمایند. از جمله این مشکلات می توان به انحراف شعاعی، انحراف زاویه ای و انحراف محوری اشاره کرد. کوپلینگ ها در انواع مختلفی تولید می شوند، اما در حالت کلی می توان کوپلینگ ها را به دو دسته کوپلینگ های صلب و کوپلینگ های انعطاف پذیر تقسیم کرد.

کوپلینگ های صلب (rigid coupling) در مقابل انحرافات توانایی کمتری نسبت به سایر کوپلینگ ها دارند. اما کوپلینگ های انعطاف پذیر، همانطور که از نامشان پیداست، توانایی سازگاری با انواع مشکلات انحرافی شعاعی، محوری و زاویه ای را دارند.

از آنجا که کوپلینگ ها برای مصارف گوناگونی به کار می روند، تولیدکنندگان آنها نیز، کوپلینگ ها را در انواع مختلف تولید و به بازار عرضه می کنند. یکی از انواع کوپلینگ های موجود کوپلینگ تایری می باشد که از نوع کوپلینگ انعطاف پذیر است. کوپلینگ تایری قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و همچنین می تواند بدون جابجایی موتور، ارتباط محرک و متحرک را قطع نماید. از دیگر ویژگیهای کوپلینگ تایری که محبوبیت این نوع کوپلینگ را در بین مصرف کنندگان بیشتر کرده است، می توان به آسان بودن تعمیر و نگهداری این نوع کوپلینگ اشاره کرد.

کوپلینگ تایری (3)

کوپلینگ های انعطاف پذیر

کوپلینگ قطعه ای مکانیکی است که در صنعت به منظور متصل کردن دو بخش از سیستم و انتقال نیرو از یک محور به محور دیگر به کار می رود. به عبارت ساده تر، کوپلینگ ها در سیستم های انتقال قدرت جهت اتصال میله های ورودی و خروجی کاربرد دارند. کوپلینگ ها در صنایع مختلف از جمله پمپ ها، کمپرسورها، ژنراتورها، پنکه ها، صنایع خودروسازی و غیره مورد استفاده واقع می شوند. کوپلینگ های انعطاف پذیر از پرکاربردترین کوپلینگ های موجود می باشند که کوپلینگ تایری از دسته همین کوپلینگ هاست.

کوپلینگ تایری

کوپلینگ تایری که با نام های کوپلینگ عمامه ای، کوپلینگ فرغونی، کوپلینگ فلکسیبل، کوپلینگ ضد انفجار و کوپلینگ ضد جرقه نیز شناخته می شود، از منعطف ترین کوپلینگ های موجود  صنعتی است. با توجه به جنس لاستیکی یا پلاستیکی این کوپلینگ ها، کوپلینگ تایری با تغییرات کوچک کاملا” سازگار بوده و درعملکرد صحیح دستگاه بسیارمؤثر است.

در کوپلینگ های تایری، لاستیک ها قابلیت تعویض دارند. این نوع کوپلینگ ها در شرایط تغییر جهت بار، عملیات مناسبی دارند. کوپلینگ های تایری برای معکوس کردن عملکرد بسیار مناسبند و در صورت فرسوده شدن لاستیک ها کار خود را به خوبی انجام می دهند. همچنین در مقابل ناهماهنگی های میله ها سازگار و منعطفند. کوپلینگ های تایری در پمپ ها، صنایع سنگین و همچنین موتورهای الکتریکی کاربرد دارند. کوپلینگ های تایری، ارتعاشات ناشی از نیروهای وارد شده را به کمترین حالت ممکن تبدیل کرده و از آسیب دیدن دستگاههای مکانیکی جلوگیری می کنند.

کوپلینگ تایری (4)

ویژگی های کوپلینگ تایری

موارد زیر از ویژگی های کوپلینگ های انعطاف پذیر و کوپلینگ تایری از همین نوع می باشد.

  • استفاده از موادی مثل لاستیک یا پلاستیک در ساختار کوپلینگ های انعطاف پذیر مانند کوپلینگ تایری باعث می شود که کوپلینگ ها نقشی مشابه مفصل هایی منعطف را در بین شفت ها بازی کنند. کوپلینگ های تایری به دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالا، امکان حفظ عملکرد را حتی در صورت فاصله داشتن شفت ها به آنها می دهند.
  • کوپلینگ تایری توانایی تغییر جهت چرخش را داراست، این نوع کوپلینگ انعطاف پذیر شوک شعاعی و ارتعاشات ناشی از چرخش را بی اثر می کند.
  • کوپلینگ تایری دارای عملکردی آرام و بی صدا می باشد.
  • کوپلینگ های تایری به راحتی مونتاژ می شوند.
  • نگهداری از کوپلینگ تایری و در صورت بروز مشکل، تعمیر آن، بسیار آسان است.

کوپلینگ تایری

در انتخاب کوپلینگ مناسب بایستی به مواردی از قبیل گشتاور، سرعت، توان، قطر و شکاف شفت، نوع دستگاه و کاربردهای آن، محدوده فضای مورد استفاده، دمای محیط، ویژگی های خاص کوپلینگ تایری و موارد دیگری از جمله میزان همراستایی شفت ها اشاره کرد.

با توجه به اینکه کوپلینگ های انعطاف پذیر و کوپلینگ های تایری از این نوع کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارند، خریداری آنها بایستی از تولیدکنندگان و فروشندگان حرفه ای در این عرصه صورت گیرد. با خرید کوپلینگ تایری از تولیدکنندگان معتبر می توان از عملکرد صحیح و بی نقص کوپلینگ اطمینان حاصل کرد. جهت خرید مطمئن انواع کوپلینگ و کوپلینگ تایری با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت، با کارشناسان ما در تماس باشید.

WhatsApp