* لطفا آخرین نمونه کارهای ما را در کانال اینستاگرام ما دنبال کنید. * لطفا جهت سفارش و خرید ساعات کاری 20 - 8 در تماس باشید. گردگیر لاستیکی | صنایع لاستیکی خلیج فارس | قطعات لاستیکی | تسمه نقاله

گردگیر لاستیکی

گردگیر لاستیکی

گردگیر لاستیکی

گردگیر لاستیکی

گردگیر لاستیکی معمولا در پیستون ها بکار می روند. عمل اصلی گردگیر لاستیکی ممانعت از ورود گردو غبار به داخل سیلندر می باشد و در پاره ای موارد عمل آببندی را هم انجام می دهند. گردگیر لاستیکی موارد استفاده زیادی در آب بندی دارند. گردگیر لاستیکی در آب بندی گرد و غبار و دیگر ذرات محیطی در شرایط متحرک به صورت ضربه ای و یا حرکت طراحی شده و منظم کاربرد دارند.

انواع گردگیر های لاستیکی با متریال های گوناگون :

گردگیر لاستیکی با متريال NBR ضد روغن وحرارت
گردگیر لاستیکی با متريال NR معمولي
متريال SILICONE ضد حرارت – ضد روغن – بهداشتی – پزشکی – مواد غذایی
متريال EPDM ضد اسيد ومقاوم در برابر آب شور دريا
گردگیر لاستیکی با متريال NR+PBR ضد سايش
متريال VAITON ضد روغن ، ضد حرارت و مقاوم در برابر عوامل شيميايي و سايش
گردگیر لاستیکی با متریال PU ( پلی اورتان )

 

 

امروزه صنعت لاستیک سازی به یکی از صنایع مهم و کاربردی تبدیل شده است. علاوه بر محصولات لاستیکی انواع قطعات تهیه شده از لاستیک و پلاستیک توسط تولیدکنندگان صنعتی، با توجه به نیاز بازار، تولید و عرضه می شوند. یکی از این محصولات، گردگیر لاستیکی می باشد. گردگیر لاستیکی قطعه ای تولید شده از لاستیک است که جهت جلوگیری از ورود خاک و گرد وغبار و گاهی نیز به منظور آب بندی مورد استفاده قرار می گیرد.

ماده اولیه گردگیر بسته به نوع کاربرد مورد انتظار می تواند از انواع مختلفی به طور مثال چرم، لاستیک، پارچه های برزنتی و… باشد. گردگیر لاستیکی قطعه ای کاربردی در صنعت است  که اغلب از پلیمر ساخته می شود. گردگیر لاستیکی معمولا” در پیستون قرار داشته و مانع از ورود گرد و غبار به بخشهای داخلی دستگاه می شود.

گردگیرهای آکاردئونی در دو نوع لاستیکی و برزنتی از پرکاربردترین گردگیرهای موجود می باشند. ساخت این گردگیرها در صنعت توسط قالب های مخصوص صورت می گیرد. گردگیرهای لاستیکی در صنعت به عنوان آب بند نیز مورد استفاده هستند. کاربرد این گردگیرها در صنایعی همچون صنعت کشاورزی، صنعت خودروسازی، صنایع ساختمانی، صنایع نفت و گاز، صنعت حمل و نقل، صنایع معدنی و… بسیار زیاد است.

گردگیر لاستیکی (1)

به طور کلی گردگیرها در صنعت نقش محافظت از سیستم ها را بر عهده دارند و از ورود هر گونه ماده سیال ناخواسته به داخل دستگاه جلوگیری می کنند. در صنایع لاستیک سازی، انواع گوناگونی از گردگیرها تولید می شود که با توجه به عملکرد مد نظر کاربران در اختیار آنها قرار می گیرد. در بین گردگیرهای موجود، گردگیر لاستیکی از ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار است. خصوصیات ویژه این نوع گردگیرها، کاربرد گسترده گردگیرهای لاستیکی در صنعت و کاربریهای شخصی را سبب شده است. گردگیرهای لاستیکی در نوع و سایزهای متنوع تولید و عرضه می شوند و با توجه به نیاز مشتریان در اختیار ایشان قرار می گیرند.

گردگیر لاستیکی

گردگیرها همانطور که از نامشان می توان فهمید، ابزاری برای زدودن گرد و غبار از اشیاء محسوب می شوند. گردگیر لاستیکی، قطعه ای از جنس پلیمر است که از ورود گرد و غبار و ذرات خارجی نامطلوب به داخل سیستم ها جلوگیری می کند. همچنین در صنعت از گردگیر لاستیکی به عنوان آب بند نیز استفاده می شود. گردگیرهای لاستیکی به وسیله نیروی الکترواستاتیک، ذرات را به خود جذب کرده و مانع از ورود آنها به داخل دستگاه می شوند. بدین ترتیب عملیات زدودن گرد و غبار را با سرعت و کیفیت بالا انجام می دهند.

کاربرد گردگیر لاستیکی در صنعت

  • صنعت کشاورزی
  • صنعت خودرو
  • صنعت حمل و نقل
  • صنایع نفت و گاز
  • صنایع ساختمان سازی
  • صنایع معدنی

گردگیر لاستیکی (2)

انواع گردگیر لاستیکی

گردگیرهای لاستیکی به دلیل نیاز به خاصیت کشسانی از الاستومر تولید می شوند. “الاستومر” ماده ای است که نام آن از “الاستیک” مشتق شده است که الاستیک همان خاصیت ارتجاعی می باشد. الاستومر موجود در گردگیرهای لاستیکی متشکل از موادی همچون مواد سیلیکونی، ویتون و NBR است. گردگیرهای لاستیکی در انواع گردگیر سیلیکونی جهت استفاده در حرارت بالای 200 درجه سانتیگراد، گردگیر ویتونی جهت استفاده در موارد خاص و با قیمت بالا، گردگیر NBR  جهت استفاده در محیطهای روغنی به دلیل مقاومت بالا در برابر روغن ها، موجود هستند.

گردگیر آکاردئونی لاستیکی

جهت تهیه و تولید گردگیر آکاردئونی لاستیکی از قالب های خاصی استفاده می شود. جنس گردگیر آکاردئونی لاستیکی معمولا” از نیتریل بوتادین یا ویتون است که در مقابل روغن، گریس، مواد معدنی، حرارت بالا تا 300 درجه سانتیگراد و سائیدگی مقاومند. بنابراین در صنایع غذایی و دارویی از این نوع گردگیر استفاده می شود.

گردگیر لاستیکی (3)

گردگیر لاستیکی در خودروها

یکی از کاربردهای مهم گردگیر لاستیکی در صنایع خودروسازی و تولید قطعات و لوازم جانبی خودرو است. گردگیر لاستیکی در قسمت های مختلف خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین کاربردهای گردگیر لاستیکی در خودرو جلوگیری از ورود گرد و غبار و پیشگیری از سائیده شدن لاستیک ها می باشد. گردگیر لاستیکی به صورت پنجره ای لاستیکی دارای شیار ساخته می شود که لاستیک در شیار زیر آن قرار می گیرد.

استفاده از گردگیر لاستیکی در شرایط بارانی و همچنین جاده های خاکی، می تواند از سائیدگی لاستیک ها جلوگیری کرده و همچنین پاکیزگی مطلوب خودرو را برای رانندگان تأمین نماید. گردگیر لاستیکی علاوه بر حفاظت از ورود گرد و غبار به اجزای اصلی داخلی خودرو مانند موتور، ترمز و…، با حفاظت از لاستیک ها در مقابل سائیدگی، باعث افزایش طول عمر مفید لاستیک خودرو نیز می شود.

گردگیر لاستیکی

با توجه به کاربرد گسترده گردگیرهای لاستیکی، تولیدکنندگان صنایع لاستیکی در تولید گردگیرهایی با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب تر در رقابتند. درانتخاب و خرید گردگیر لاستیکی مناسب کاربرد مورد نظر مشتری نکته بسیار مهمی است، زیرا با توجه به محیطی که قرار است گردگیر در آن نصب شود، انتخاب نوع گردگیر اهمیت بسزایی دارد.

ما انواع گردگیرهای لاستیکی را با کیفیت عالی و قیمت مناسب در اختیار مشتریان گرامی قرار می هیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین و مناسبترین نوع گردگیر لاستیکی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

WhatsApp